ASP.NET چیست؟

ASP.NET  یا Active Server Pages زیر مجموعه محصولات دات نت  که توسط ماکروسافت تهیه و منشر شده است زبانی است سرورساید که به صورت فریم ورک اقدام به تولید صفحات پویا و داینامیک می کند.

ASP.NET برخلاف PHP به صورت کامپایلر بوده و هنگامی که برای اولین بار توسط یک بازدیدکننده  فراخوانی وباز می شود، آن صفحه در مرحله اول به صورت کامل کامپایل شده و بر روی سرور نگهداشته می شود و در فراخوانی های بعدی نیز از آن استفاده می شود. برای همین طراحی سایت با زبان ASP.NET خیلی سریع اجرا و بارگذاری می شوند.

با توجه به اینکه کدنویسی در ASP.NET به وسیله C# یا VB صورت می گیرد برای کسانی که به این زبان ها آَنایی دارند بهترین گزینه هست.

شی گرایی به وضوح در خانواده .NET و به خصوص در ASP.NET رعایت شده است به نوعی که بدنه NET. دارای بیش از ۴۵۰۰ کلاس از پیش تعریف شده ،جهت استفاده برنامه نویسان  در ASP.NET است که سعی شده این کلاس ها همه نیازهایی که در طراحی سایت احساس می شود را برآورده نمایند . به طور مثال از این کلاس ها می توان جهت ساخت یک فرم ورود یا عضویت یا به رمز درآوردن یک فایل و یا ارسال یک نامه استفاده کرد.

asp

ازمحاسن این زبان شی گرا امکان ایجاد کنترل های مورد نیاز در صفحه به راحتی و تنها با Drag & Drop کردن شی هاست.به طور مثال شما به راحتی می توانید شمایل ظاهری فرم دلخواهتان را در محیط Design ویژوال استودیو طراحی کنید حال آنکه در محیط های دیگر طراحی محیط گرافیکی یک دقدقه برای برنامه نویسان است.

از ASP.NETبیشتر برای طراحی پورتال و وبسرویس ها استفاده می کنند

 

آموزش طراحی سایت |طراحی سایت چیست؟|تبلیغات اینستاگرام|طراحی سایت فروشگاهی|طراحی سایت استاتیک و داینامیک|طراحی سایت تجاری
طراحی سایت خودرو|طراحی سایت موفق

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *