طراحی وبسایت و تفاوت آن با طراحی وبلاگ

طراحی وبسایت  و  تفاوت آن  با  طراحی وبلاگ

طراحی سایت چیست؟|مراحل طراحی سایت توسط وبکارا

تفاوت طراحی سایت و طراحی وبلاگ

در ابتدای بحث نیاز است تا توضیحاتی در باره طراحی سایت و وبلاگ داده شود ، تا به تفاوت بین این دو برسیم.

طراحی سایت و استفاده از آن

برای داشتن یک وبسایت در ابتدا نیاز به خریداری دامین ، خرید هاست ،  طراحی سایت ، ایجاد مطالب مورد نظر ، پی گیری مراحل سئو و نگهداری و بهینه سازی هر روز مطالب و ایجاد مطالب جدید خواهید داشت.

در طراحی سایت شما نیاز به آگاهی داشتن و توانایی استفاده از کد ها و زبان های طراحی وبسایت خواهید داشت و پس از اتمام مراحل طراحی سایت نیاز به ایجاد مطالب ، ایجاد فهرست ها ، سئو سایت و… هستید که تمامی این مراحل زمانبر و نیازمند هزینه میباشد. توجه داشته باشیدکه در یک وبسایت تمامی صفحات ایجاد شده زیر مجموعه ای از طراحی سایت اولیه بوده و شما مدیریت مجموعه را بر عهده دارید.

شما نیاز به بار گذاری مطالب ، بار گذاری عکس ها و ایجاد لینک های متفاوت دارید که در تمامی این مراحل نیز نیاز است که فرد با زبان های طراحی سایت آشنا باشد. همچنین در طراحی وبسایت و مدیریت سایت خود شما نیاز مند سئو  اولیه و سئو ثانویه یا سئو حرفه ای میباشید .

 

معمولا از یک وبسایت به منظور فروش ، آگاهی رسانی و یا ایجاد یک سبک جدید و فعالیت های حقوقی اینچنینی استفاده میگردد و کمتر دیده میشود که طراحی وبسایت به منظور ایجاد وبلاگ یا صفحه یادداشت ها و خاطرات باشد.

طراحی وبسایت
طراحی وبلاگ

برای داشتن یک وبلاگ شما میتوانید به دو روش اقدام کنید. یک اینکه شما میتوانید از یک ساب دامین رایگان و عمومی مانند بلاگفا دامنه ای را بگیرید و به نوشتن در آن بپردازید ، و یا دامنه ای را برای خود خریداری کرده و از آن طریق به ایجاد وبلاگ بپردازید.

پس از طی این مراحل مدیر وبلاگ که معمولا شخصی حقیقی میباشد و از وبلاگ خود برای درج مطالب شخصی ، آموزشی و… که میتواند نظر شخضی او نیز باشد ، استفاده میکند مطالب خود را در وبلاگ درج میکند که تمامی این مراحل نیازی به توانایی استفاده از زبان های برنامه نویسی و طراحی سایت ندارند . به طور کلی ایجاد یک وبلاگ کار سخت و وقت گیر و هزینه بری نبوده و نیازی به طراحی وبسایت پیشرفته ندارد. اما مدیر وبلاگ میتواند مراحل سئو وبلاگ خود را بر عهدا بگیرد تا بینندگان مطالب او زیاد شوند.

در این قسمت پس از توضیح مختصر و مفیدی در باره طراحی وبسایت و وبلاگ میتوانیم به تفاوت بین این دو بپردازیم.

تفاوت طراحی وبسایت و طراحی وبلاگ

 

برای طراحی سایت نیاز به توانایی استفاده از زبان های برنامه نویسی ، صرف زمان و هزینه بالا دارید و همچنین شما میتوانید از طراحی وبسایت خود برای ایجاد فروشگاه و سایت رزومه ای و… بهره ببرید. در مراحل طراحی سایت و استفاده از آن ، مبحث سئو حرف اول را میزند چرا که هر طراحی وبسایت زمانی به ثمر مینشیند که بازدید های بالایی داشته باشد و این مهم تنها از طریق انجام سئو حرفه ای امکان پذیر میباشد.

اما در وبلاگ شما میتوانید تنها مطالب و محتوای خود را در صفحه ها قرار داده و آن را انتشار دهید که معمولا هم بر اساس آخرین تاریخ انها مرتب میگردند . همچنین در وبلاگ نیازی به صرف هزینه و زمان بالا نبوده و شما میتوانید با صرف انکی زمان مطالب خود را ایجاد نمائید.

توجه گردد که طراحی وبسایت معمولا توسط شخصیت های حقوقی انجام میگردند و برای رسیدن به هدفی استفاده میگردند و زبان نوشتن مطالب و محتوی رسمی تر از وبلاگ است اما یک وبلاگ را معمولا شخصی حقیقی ایجاد میکند و به جز مراحل سئو نیازی چیز دیگری نیست. البته شایان ذکر است که به هیچ عنوان نمیتوان انتظاراتی را که با طراحی سایت میتوان به آنها دستیافت از طراحی یک وبلاگ انتظار داشت.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *